Навчальні матеріали

Консультування щодо внутрішньоматкової контрацепції

Група INTRA: підтримка у консультуванні жінок щодо ВМК

Мета цієї групи, яку підтримує компанія Байєр АГ, — надати лікарям інформацію та інструменти для ефективного консультування жінок щодо ВМК

 

ВМК — внутрішньоматкова контрацепція

Intra logo

 

Міжнародна група INTRA (Intrauterine contraception: Translating Research into Action — внутрішньоматкова контрацепція: впровадження досліджень в практику) — це група незалежних лікарів, які є експертами з внутрішньоматкової контрацепції.

Посібник із 6 кроків для ефективного консультування жінок щодо ВМК

Міжнародна група INTRA створила посібник, який включає 6 кроків, щоб допомогти лікарям та їхнім пацієнткам вирішити (за 7 хвилин) чи є ВМК оптимальною контрацептивною опцією для них:

1

Визначте її потреби у контрацепції

 45 секунд

2

Надайте інформацію про методи довготривалої оборотної контрацепції

 30 секунд

3

Надайте інформацію про потенційні переваги ВМК

 90 секунд

4

Заспокойте жінку та обговоріть питання, які її турбують

 90 секунд

5

Допоможіть їй прийняти рішення

 60 секунд

6

Переконайтеся в її виборі та заплануйте дату установки (якщо обрано ВМК)

 60 секунд

  Визначте, чого очікує жінка від контрацепції, і які методи контрацепції вона використовувала раніше (їхні плюси та мінуси). Після цього запитайте про її репродуктивні плани на найближчі роки.

   

  Визначити потреби жінки у контрацепції допоможуть такі запитання:

   

  • «Чи плануєте Ви народжувати дитину? Якщо так, то як скоро?»
  • «Наскільки важливо для Вас не завагітніти зараз?»
  • «Який метод контрацепції Ви використовуєте зараз (якщо використовуєте)? Які методи контрацепції Ви використовували раніше (якщо використовували)?»
  • «Наскільки Ви задоволені цими методами? Що Вам найбільше подобається у попередньому/поточному методі? Що Вам не подобається у ньому?»

  Встановіть зв’язок між потребами жінки в контрацепції та перевагами, які вона може отримати при використанні методів довготривалої оборотної контрацепції. Продовжуйте розпитувати жінку про її потреби в контрацепції, оскільки вони можуть змінюватися протягом репродуктивного періоду життя жінки.1

   

  Розповідаючи про ВМК як надійний метод, визначте її обізнаність/зацікавленість щодо довготривалої оборотної контрацепції:

   

  • «Існують різноманітні методи контрацепції, які мають різну ефективність — одним із найефективніших оборотних методів є внутрішньоматкові контрацептиви». Ефективність ВМК протягом першого року використання становить понад 99%.»2
  • «Існує багато міфів, пов’язаних із внутрішньоматковою контрацепцією. Я хочу розповісти вам деякі реальні факти, які можуть допомогти…»
  • «Чи заважало Вам щось у минулому розглянути внутрішньоматкову контрацепцію як можливу опцію?»

   

  ВМК — внутрішньоматкова контрацепція

  • Merki-Feld GS, Caetano C, Porz TC et al. Eur J Contracept Reprod Health Care 2018;23(3):183–193. Return to content
  • Trussel J. Contraception 2011;83(5):397–404. Return to content

  Обговоріть потенційні (не) контрацептивні переваги внутрішньоматкових контрацептивів з акцентом на ті, що відповідають конкретним потребам жінки (наприклад, відсутність необхідності регулярного застосування контрацептиву, швидке відновлення фертильності):

   

  • Висока ефективність1,2
  • Відсутність потреби щоденного, щотижневого або щомісячного застосування1
  • Потенційні неконтрацептивні переваги (наприклад, зменшення дисменореї та об'єму менструальної крововтрати)2,3
  • Швидке введення у більшості жінок
  • Швидке відновлення фертильності4

   

  Також, можливо, Ви захочете обговорити такі теми:

   

  • ефективність ВМК порівняно з іншими методами;
  • вплив деяких внутрішньоматкових контрацептивів на зменшення менструальної крововтрати у жінок з тяжкими менструальними кровотечами.

   

  ВМК — внутрішньоматкова контрацепція

  Відверто розповідайте про переваги та потенційні недоліки ВМК, діліться своїми клінічними знаннями з цієї теми. Деяку додаткову інформацію можна знайти тут.

   

  Крім того, розгляньте потенційні ризики й переваги інших методів контрацепції та самої вагітності у відповідному контексті:

   

  • «Найбільш частими побічними ефектами можуть бути головний біль і абдомінальний біль, але не всі жінки відчувають їх. Зверніть увагу на те, що ВМК не захищає від ІПСШ, тому, як і при прийомі оральних контрацептивів, слід використовувати презерватив, якщо існує ризик інфікування».

   

  Цю тему можна розширити, обговоривши дослідження CHOICE, в якому методи довготривалої оборотної контрацепції порівнювали з КОК:

   

  • Через рік після установки ВМК частота продовження використання методу (86%) і рівень задоволеності жінок (80%) були вищими порівняно з КОК.1

   

  ВМК — внутрішньоматкова контрацепція; КОК — комбіновані оральні контрацептиви; ІПСШ — інфекції, що передаються статевим шляхом.

  • Peipert J, Zhao Q, Allsworth JE et al. Obstet Gynecol 2011;117(5):1105–1113. Return to content

  Поділіться своїми особистими та клінічними знаннями й досвідом на підтримку рішення про використання ВМК. Будьте чесними при обговоренні питання щодо можливого дискомфорту під час введення ВМК. Пам’ятайте про те, що жінки мають різну больову чутливість.

   

  • «Враховуючи те, що Ви мені розповіли, це найбільш ефективні опції, які відповідають Вашим потребам. Яка з них, на Ваш погляд, підходить Вам найбільше?»
  • «У моїй практиці багато жінок використовують цей метод».
  • «Багато пацієнток, яких я консультую, обирають ВМК».

   

  ВМК — внутрішньоматкова контрацепція

  Переконайтеся у виборі жінки та, якщо вона обрала ВМК, розкажіть, коли буде встановлено контрацептив (протягом 7 днів від початку менструації1,2).

   

  • Якщо після установки ВМК у жінки виникнуть побоювання або питання, вона може в будь-який час звернутися до вас або зателефонувати до лікарні.
  • Якщо у неї виникнуть серйозні побічні ефекти, їй слід негайно звернутися до лікаря.

   

  Завершіть обговорення, відповівши на всі запитання до установки внутрішньоматкового контрацептиву.

   

  ВМК — внутрішньоматкова контрацепція; ІПСШ — інфекції, що передаються статевим шляхом.

  • Інструкція для медичного застосування лікарського засобу Мірена (дата останнього перегляду 15.12.2022). Return to content
  • Інструкція для медичного застосування лікарського засобу Джайдес®(дата останнього перегляду 03.08.2023). Return to content

  Додаткова інформація міститься в буклеті та в брошурі, які розроблені міжнародною групою INTRA для консультування жінок щодо ВМК.

  ВМК — внутрішньоматкова контрацепція

  Корисні матеріали для ефективного консультування щодо внутрішньоматкової контрацепції

  Ви можете подивитися демонстраційні відео, розміщені нижче, щоб дізнатися про ключові кроки успішного консультування жінки щодо ВМК за 7 хвилин.

  Video title

  YYMMDD Author/Uploaded by

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

  Буклет

  Буклет містить більш детальну інформацію і допоможе у консультуванні жінок щодо ВМК за 7 хвилин.

  Завантажити

  Брошура

  Брошура слугуватиме коротким довідником під час консультування, щоб переконатися, що відповідні значущі теми були обговорені.

  Завантажити